Recenzja „Reviving Izabel” J.A.Redmerski

Mimo iż Sarai udało się uciec od bezwzględnego Javiera, który przez ponad dziewięć lat trzymał ją w niewoli i wykorzystywał seksualnie, to dziewczyna nadal nie potrafi zapomnieć o tym, czego doświadczyła. Sarai była świadkiem zbyt wielu okrucieństw oraz bezwzględności, by móc teraz prowadzić normalne życie. Minęło już ponad pół roku od czasu, gdy po raz ostatni widziała Victora, płatnego zabójcę, który pomógł jej uciec z Meksyku. Dziewczyna nigdy nie podejrzewała, że tamto spotkanie już na zawsze zmieni jej życie. Sarai mieszka teraz z Dianą, starszą kobietą, którą od zawsze traktowała jak matkę. Dziewczyna ze wszystkich sił próbuje zaadaptować się w nowym świecie, w którym nie ma już grożenia bronią, ani handlu żywym towarem. Jednak powrót do normalności może już nigdy nie być możliwy…

„In this life mistakes get you killed.”

Sarai już od bardzo długiego czasu planuje zemstę na Arturze Hamburgu, sadystycznym milionerze, który jak nikt inny zasługuje na śmierć. Dziewczyna nie zamierza puścić mu płazem wszystkich jego występków i decyduje się na wyrównanie rachunków. W tym celu zjawia się w Los Angeles, gdzie ma nadzieję odnaleźć mężczyznę i go zabić. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem i w wyniku pewnych okoliczności dziewczyna jest zmuszona do ucieczki. Od tej chwili Sarai jest narażona na ogromne niebezpieczeństwo i będzie musiała stawić czoła licznym konsekwencjom. Na jej drodze ponownie pojawia się Victor, który bez względu na wszystko próbuje odwieść dziewczynę od jej planów oraz zapewnić jej bezpieczeństwo. Jednak dziewczyna jest gotowa zrobić wszystko, aby dopiąć swojego celu.

„In our kind of life sometimes terrible things must be done to those we love to clear a path for new beginnings.”

Dziewczyna stawia Victorowi ultimatum: albo mężczyzna pomoże jej dokonać zemsty, albo Sarai zrobi to na własną rękę, bez względu na wszystko. Victor zaczyna szkolić dziewczynę, jednak to z czego mężczyzna nie zdawał sobie sprawy to fakt, że ich relacja stanie się jeszcze bardziej skomplikowana, a atmosfera bardziej napięta. Sarai przyjmuje zupełnie nową tożsamość i przemienia się w Izabel, bezwzględną kobietę pełną żądzy krwi. Już wkrótce dziewczyna zostanie poddana okrutnemu testowi, który okaże się prawdziwym sprawdzianem jej determinacji oraz lojalności. To doświadczenie nie tylko podda wątpliwość słuszność jej decyzji, ale również sprawi, że Sarai zacznie zastanawiać się, czy rzeczywiście może ufać Victorowi. Czy Sarai jest gotowa wkroczyć na zupełnie nową ścieżkę z której już nie będzie powrotu?

„Staying one step Ahead of death, it is our way of life. It is my way of life, and I believe it was always meant to be this way. But as strange as it may seem, I feel perfectly safe in the company of killers.”

„Reviving Izabel” to drugi tom serii In the Company of Killers, który nie został jeszcze niestety wydany w Polsce. Po raz kolejny autorka dostarcza swoim czytelnikom ogromną dawkę wrażeń oraz emocji. Mam jednak wrażenie, że w pierwszej części trochę więcej się działo, a akcja była bardziej dynamiczna. W tym tomie autorka skupia się bardziej na relacji Sarai oraz Victora, co dla niektórych może okazać się zaletą, a dla innych niestety wadą. Jednak i tak nie można się nudzić podczas lektury tej książki, która nieustannie zaskakuje, a czasami nawet szokuje drastycznymi scenami. Historię poznajemy zarówno z punktu widzenia Sarai, jak i Victora, co czyni tą pozycję o wiele bardziej interesującą.

Kreacja bohaterów jest naprawdę zachwycająca i ogromnie się cieszę, że seria liczy aż sześć tomów, dzięki czemu nie muszę tak szybko żegnać się z moimi ulubionymi postaciami. Bardzo podoba mi się lekkość pisania tej autorki, dzięki czemu bardzo przyjemnie oraz szybko czyta się tę książkę. J.A.Redmerski posługuje się dość prostym językiem, co znacznie ułatwiło mi lekturę tej pozycji po angielsku. Pierwszy tom zrobił na mnie jednak trochę większe wrażenie i jestem ciekawa jak wypadną następne części. Nie mogę nie wspomnieć o pięknej szacie graficznej całej serii, która jest po prostu zachwycająca. Naprawdę polecam wszystkim zapoznanie się z tą serią. Uwierzcie mi, że naprawdę warto :))

In the Company of Killers

           1. Killing Sarai 2. Reviving Izabel 3. The Swan and the Jackal 4. Seeds of Iniquity

5. The Black Wolf

Moja ocena:

Treść:     8/10

Styl:     9/10

Okładka:     9/10

Wyzwania:

Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 2,2 cm

Ten wpis został opublikowany w kategorii Recenzje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Recenzja „Reviving Izabel” J.A.Redmerski

 1. ~Kathy Leonia pisze:

  ale by mi się ta książka spodobała!

 2. ~Mirabelka pisze:

  Wydaje mi się, że spodobały by mi się te książki. Będę czekać na polską premierę :>

 3. Szkoda, że nie został wydany w Polsce. Jestem ciekawa, czy będzie wydany?

 4. ~Meggie pisze:

  Chętnie bym poznała, ale najlepiej polskie wydanie :)

 5. ~Ellie Moore pisze:

  Jestem bardzo zaintrygowana :)

 6. ~cyrysia pisze:

  Nie znam tej serii, ale kusi mnie ogromnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>