Recenzja „Przeznaczenie bohaterów” Morgan Rice

1435854973

Królestwo Kręgu już od wielu lat trwa w pokoju i wielkim dostatku. Jednak król MacGill zdaje sobie sprawę, że nic nie jest wieczne, a ich chwilowe bezpieczeństwo i spokój są tylko chwilowe. Barbarzyńcy tylko czekają na najmniejszy błąd króla i nie zawahają się przed niczym. Królestwo jest podzielone na dwie połowy: zachodnią częścią rządzi król McGill a wschodnia część podlega królowi z rodu McCloudów. Pomiędzy nimi trwa kruchy pokój, który w każdej chwili może przerodzić się w zaciętą wojnę. Dlatego królowi McGillowi tak bardzo zależy na aranżowanym małżeństwu jego najstarszej córki z chłopcem z rodu McCloudów. Jednak czy to wystarczy aby zapewnić pokój w królestwie?

[...] tak długi okres bez wojny jest czymś niezwykłym. Nie zastanawiał się zatem, czy jakiś atak nastąpi, tylko raczej kiedy – i kto okaże się agresorem.

Thor mieszka w małej i dość biednej wiosce wraz z ojcem i trzema starszymi braćmi. Chłopiec jest czarna owcą w tej rodzinie i jest całkowicie niedoceniany przez wszystkich. Thor zajmuje się pasaniem owiec, natomiast to jego rodzeństwu przypadł ten zaszczyt i to oni codziennie trenują, aby dostać się do elitarnego oddziału królewskiej armii nazywanej Srebrnymi. Chłopiec od zawsze marzył, aby należeć do Legionu, jednak jego ojciec nie zamierza go wspierać i uważa, że chłopiec nie nadaje się tak naprawdę do niczego. Jednak Thor nie zamierza się poddać i postanawia pokazać, że jego przeznaczeniem jest być kimś więcej …

Prawy rycerz nie poszukuje bogactw, honoru, sławy ani chwały. Podejmuje za to zadanie najtrudniejsze ze wszystkich: stawania się kimś lepszym.

Pewnego dnia chłopiec w wyniku pewnych okoliczności trafia do Mrocznego lasu, w którym  żyje wiele niebezpiecznych i tajemniczych stworzeń. Spotyka tam druida, który przekazuje chłopcu niezwykle cenne jak i zarówno dosyć zagadkowe informacje o jego przeznaczeniu. Thor nawet nie zdawał sobie sprawy, że to spotkanie już na zawsze odmieni jego życie. Postanawia w końcu zawalczyć o swoją przyszłość i wyrusza w długą podróż, która będzie ze sobą niosła wiele niebezpieczeństw. Czy chłopcu uda się przetrwać w tych mrocznych i niepewnych czasach? Oraz czy w końcu dowie się prawy o swoim pochodzeniu oraz roli, jaką odegra w całym królestwie?

Twoje przeznaczenie zostało już spisane. Ale to, czy je wypełnisz, zależy od ciebie.

Już od bardzo długiego czasu miałam ochotę przeczytać tą książkę i naprawdę bardzo się cieszę, że mam w końcu okazję. „Przeznaczenie bohaterów” okazało się tak świetną i ciekawą pozycją jak sądziłam. Ta książka skierowana jest zarówno do tych młodszych jak i starszych czytelników. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Mnie dostarczyła wiele rozrywki i z wielkim zaciekawieniem śledziłam losy głównego bohatera. Bardzo podoba mi się styl pisarki, który jest niezwykle lekki i pozwala czytelnikowi na całkowite zanurzenie się w intrygującym świecie utworzonym przez autorkę.

W książce nie zabraknie dworskich intryg oraz ciągłego dążenia do władzy. W królestwie nastały niespokojne czasy i nikt nie może już czuć się bezpieczny. Główny bohater już od pierwszych stron zyskał moją sympatię i przez całą książkę dzielnie mu kibicowałam :)). Bardzo przypadła mi do gustu również okładka, która jest naprawdę bardzo przyjemna dla oka. Uważam, że „Przeznaczenie bohaterów” jest świetnym wprowadzeniem do całej serii i naprawdę bardzo bym chciała sięgnąć po następne tomy :))

Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję wydawnictwu

Krąg czarnoksiężnika

370885-140x200390738-140x200399578-140x200399567-140x200

1. Przeznaczenie bohaterów 2. Korowód królów 3. Los smoków 4. Zew honoru

Moja ocena:

Treść:     8/10

Styl:     8/10

Okładka:     8/10

Wyzwania:

Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 2 cm

Czytam opasłe tomiska: 347 str. (tom I)

Czytam fantastykę III

Fantazyjny Alfabet Stronicowy – literka P

Ten wpis został opublikowany w kategorii Recenzje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Recenzja „Przeznaczenie bohaterów” Morgan Rice

 1. ~Oxfordka pisze:

  wydaje się być dziełem rodu fantastyki dlatego i mnie zaciekawiła :)

 2. ~Diana pisze:

  Uwielbiam intrygi, więc książka idealna dla mnie :)

 3. ~cyrysia pisze:

  Chwilowo nie mam ochoty na fantastykę, więc jednak odpuszczę sobie powyższą serię.

 4. ~MintElegance pisze:

  ciekawa jestem czy spodobałaby mi się ta książka i czy sięgnęłabym po kolejne jej części;)

 5. Czytałam o tej serii i chyba będę musiała się za nią rozejrzeć ;)

 6. Na razie nie palę się do tej serii :)
  Za dużo innych mam na głowie!

 7. ~Gab riela pisze:

  Nie wiem, czy będę miała okazję ją przeczytać. Na razie jakoś bardzo mnie nie przyciąga ta książką ;)

 8. ~Ellie Moore pisze:

  Uwielbiam tą serię, chociaż dla młodzieży – mnie całkowicie zaczarowała :)

 9. ~awiola pisze:

  Dążenie do władzy może być zgubne. Jestem ciekawa zakończeni tej książki.

 10. ~Mirabelka pisze:

  O matko bohater nazywa się Thor! Chyba przemycę tę książkę młodszym braciom ;>

 11. ~kwiatusia pisze:

  Ta seria mnie nie przekonuje, nie przepadam za tym gatunkiem :)

 12. ~Tea pisze:

  Z przyjemnością zapoznałabym się z całą serią ;)

 13. ~Kinga pisze:

  Jaka piękna okładka ^.^ Skoro książka równie dobra,muszę jak najszybciej się z nią zapoznać :-)

 14. Nie miałam okazji zapoznać się jeszcze z tą książką i póki co pewnie to się nie zmieni. Jakoś nie ciągnie mnie do tej pozycji jak i całej serii. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>